Zachodniopomorski WOPR:„Czasu nie cofniesz”!

Czasu nie cofniesz

Kąpiel po alkoholu to śmiertelne zagrożenie! Wiedzą o tym ratownicy, którzy w swojej codziennej pracy spotykają się z nietrzeźwymi osobami na plażach i miejjskich kąpieliskach. Przestrzegają: „Czasu nie cofniesz”. Pod takim też hasłem zachodniopomorski WOPR prowadzi kampanię promującą bezpieczny, a więc bez używek, wypoczynek nad wodą. Projekt dofinansowuje Województwo Zachodniopomorskiego.

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego co roku angażuje się w przygotowanie działań, które mają na celu uwrażliwienie turystów i mieszkańców na podstawowe zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem w regionie, szczególnie nad wodą. WWS współpracuje z ratownikami i policją, przygotowując różnego rodzaju materiały informacyjnie, ponieważ profilaktyka jest wciąż bardzo potrzebna. Według statystyk KW Policji w Szczecinie i opracowań WOPR WZ, liczba utonięć osób dorosłych w sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim, u których stwierdzono zawartość alkoholu we krwi, wynosi ponad 21%.

W tym roku, w ramach otwartego konkursu ofert przeprowadzonego przez WWS, jedną z dotacji otrzymał Zachodniopomorski WOPR. Organizacja dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa może w czasie wakacji prowadzić potrzebną społecznie kampanię informacyjną, która ma zwrócić uwagę na nieodpowiedzialne zachowania, szczególnie nad wodą. Oprócz spotów dostępnych, np. w mediach społecznościowych powstały materiały graficzne i billboardy z hasłem „Czasu nie cofniesz”.

URZĄD MARSZAŁKOWSKI
WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.