42. PKO Półmaraton Szczecin – ZŁAP WIATR W ŻAGLE – POBIEGNIJ RAZEM ZNAMI

Półmaraton Szczecin

Z ogromną przyjemnością informujemy Was o planach organizacyjnych naszego 42. PKO Półmaratonu Szczecin ⚓⚓ w 2021 r.
Aktualne luzowanie obostrzeń oraz rozmowy prowadzone ze stroną rządową przez Związek Organizatorów Sportu Masowego, którego jesteśmy członkiem dają nam solidne podstawy do planowania organizacji tegorocznej edycji 42. PKO Półmaratonu Szczecin. Tak naprawdę planujemy ją od dawna, ale teraz z czystym sumieniem możemy wyjść z tym do Was, i przedstawić konkrety.
➡ Oto najważniejsze ustalenia ⬅
1 – 42. PKO Półmaraton Szczecin w wersji tradycyjnej/stacjonarnej odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2021, dodatkowo w dniach 1-29 sierpnia 2021 r., zrealizujemy edycję wirtualną.
2 – Ze względów na olbrzymie nasilenie remontów ulic i skrzyżowań w Szczecinie, logistycznie niemożliwe było wyznaczenie trasy naszego Półmaratonu dotychczasowymi ulicami dawnej trasy, do tego przepisy i obostrzenia związane z pandemią i konieczność startów w mniejszej liczbie osób spowodowały zmiany lokalizacji naszego wydarzenia, stąd decyzja – w tym roku przenosimy imprezę na Arkonkę.
3 – Wyznaczyliśmy 5-cio kilometrową pętlę, która jest całkowicie asfaltowa i przebiega ścieżką wokół Arkonki i J. Goplany oraz ul. Międzyparkową oraz ul. Arkońską – dzięki temu udało się uniknąć trudnych podbiegów, a nawierzchnia jest niemal w 100% nowym świeżym asfaltem. Trasa jest w dużym stopniu zacieniona drzewami, czyli prosta, przyjazna i bez niespodzianek – oj, będą padały rekordy😊.
4 – Planujemy starty falowe, które dopasujemy do aktualnych przepisów – obowiązujący harmonogram startów podamy w lipcu, ale już teraz prosimy wszystkich uczestników, aby byli przygotowani na to, że mogą startować o różnych godzinach – chcemy z jednej strony zapewnić bezpieczny start zgodny z przepisami, z drugiej strony zapewnić maksymalny komfort biegu każdemu uczestnikowi, bez ścisku i tłoku.
5 – Będzie miasteczko biegowe, strefa startu, strefa mety, strefa odpoczynku, punkty nawadniania, strefy kibicowania, bieg dla dzieci oraz wszystko to, co do tej pory sprawiało, że Półmaraton Szczecin był przez Was oceniany jako impreza wyjątkowa i obowiązkowa w waszych kalendarzach startów. Mamy nadzieję, że staniemy na wysokości zadania i zadbamy o Was i o atmosferę co najmniej tak samo, a może i lepiej jak w ubiegłych latach 😊
6 – Będą oba dotychczasowe dystanse, czyli klasyczny półmaraton 21,0975 km oraz bieg na 10 km.
7 – Na dzień dzisiejszy mamy na listach startowych 1235 osób, które w roku ubiegłym przeniosły swoje pakiety na sezon 2021. Może się okazać, że na tym zamknie się nasza lista startowa, ale spokojnie… najpierw zweryfikujemy aktualną listę – każdy kto przeniósł pakiet, otrzyma maila/sms’a z możliwością potwierdzenia wyboru dystansu, po tej weryfikacji będziemy mieli pewność co do ostatecznej listy startowej, którą dopasujemy do możliwości logistycznych i aktualnych obostrzeń. Tak więc na dzień dzisiejszy nie uruchamiamy zapisów, proces weryfikacji wkrótce ruszy, a ewentualne zapisy uzupełniające uruchomimy pod koniec czerwca, jeśli tak się stanie to wolnych pakietów z pewnością będzie niedużo – zapisy potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania pakietów.
8 –  Dla tych którzy z różnych powodów nie będą mogli wystartować w biegu stacjonarnym, lub po prostu spodobała im się formuła biegu tzw. wirtualnego, uruchamiamy zapisy na 42. PKO Półmaraton Szczecin edycja wirtualna w formule biegu „na raz” oraz „na raty” – po ubiegłorocznym doświadczeniu widzimy, że wielu z was przypadała do gustu taka forma aktywności i cieszymy się, że duże grono osób nawet z odległych części Polski dołączyło do naszej imprezy w takiej właśnie postaci. Edycja wirtualna będzie trwała podobnie jak w roku ubiegłym cały miesiąc od 1 do 29 sierpnia, a pakiety finiszera rozjada się ponownie po całej Polsce, docierając do wielu Państw Europy i zapewne za Ocean gdzie też mamy wiernych fanów 😊
9 –  Na naszej stronie www.halfmarathon.szczecin.pl, którą specjalnie dla Was odświeżyliśmy graficznie, znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące naszego wydarzenia.

➡️ czytaj dalej


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.